پمپ آب

بهترین کولر آبی

بهترین کولر آبی

کولر آبی از جمله وسایل خنک کننده‌ای است که به علت خشکی هوا و بالا بودن دما در ایران در هر خانه‌ای پیدا می‌شود. کولر آبی بدون توجه به نوع، ساختار ساده‌ای دارد. این در حالی است که عملکرد قطعات آن همچون موتور، پوشال و به طور کلی کیفیت ساخت آن بر روی قدرت خنک کنندگی آن تأثیر گذار خواهد بود. از این رو شناخت بهترین مارک‌های کولر آبی می‌تواند در زمان خرید یک کولر آبی؛ انتخاب را برای شما راحت کند.

بهترین کولر آبی‌ها

با یک جستجوی ساده متوجه حضور برندهای بسیاری در بازار کولر آبی خواهید شد. این برندها همگی ادعا دارند که بهترین کولر آبی خانگی یا بهترین کولر آبی در ایران هستند. قطعاً این شما هستید که می‌بایست در میان این همه شعار و تبلیغات محصولی با کیفیت را انتخاب نمایید. یک کولر آبی با کیفیت می‌بایست علاوه بر ساختار و استفاده از قطعات ممتاز، دارای خدمات پس از فروش مطلوبی نیز باشد. کولر آبی به علت قرار گرفتن در معرض عوامل طبیعی همچون آفتاب، دمای بالا یا پایین و حتی استفاده از آب به عنوان خنک کننده مستعد خرابی است.

حتی اگر از بهترین کولر آبی بازار استفاده کنید پس از چند سال قطعاً نیاز به تعمیر یا سرویس کلی کولر پیدا خواهید کرد. هرچند که در حال حاضر می‌توانید تعمیر کولر خود را به هر کس بسپارید. این در حالی است که خرید یک کولر آبی از یک برند شناخته شده و سپردن تعمیر و یا سرویس آن به شرکت سازنده امری ساده‌تر برای شما خواهد بود.

در پاسخ  به سؤال بهترین کولر آبی کدام است باید بگوییم که با توجه به نیاز و فضای مورد نظر شما پاسخ این سؤال کاملاً متفاوت خواهد بود. به طور کلی اما خرید بهترین کولر آبی‌های ایران همچون کولر آبی مهیاسان، کولر آبی انرژی، کولر آبی تهویه البرز، کولر آبی آبسال و کولر آبی لورچ می‌تواند انتخابی مطلوب برای شما تلقی شوند.

کولر آبی ایرانی
کولر آبی ایرانی

خرید کولر‌آبی

پس از انتخاب برند، نوع کولر آبی نیز با توجه به شرایط جوی و البته بودجه شما می‌تواند متفاوت باشد. شما می‌توانید با توجه به نیاز خود از کولر آبی سلولزی، کولر آبی پرتابل، کولر آبی پلیمری، کولر آبی بالازن یا حتی کولر آبی پایین زن نیز استفاده نمایید. قبل از انتخاب یک کولر به عنوان بهترین کولر آبی برای منزل یا محل کار حتماً از نظر یک کارشناس بهره‌مند شوید. ممکن است با توجه به شرایط و بودجه شما مدلی ارزان‌تر با خنک کنندگی بالاتری برای شما در بازار وجود داشته باشد.

مشخصاً استفاده از یک کولر آبی 5500 برای یک محیط کوچک انتخاب مناسبی نخواهد بود. همچنین برای یک محیط صنعتی ممکن است با استفاده از یک یا چند کولر آبی 7000 نیز خنک کنندگی لازم را بدست نیاورده و نیاز به استفاده از کولر آبی صنعتی داشته باشید. در اینجاست که نظر یک کارشناس می‌تواند شما را از هزینه اضافه و خرید یک کولر اشتباه مصون نگه دارد.

بهترین کولر آبی ایرانی

بهترین کولر آبی ایرانی

خرید بهترین کولر آبی ایرانی

همچون هر کالای دیگری دست شما برای انتخاب بهترین کولر آبی ایرانی یا خارجی باز خواهد بود. در بازار ایران اما به علت استفاده مداوم مردم از سیستم سرمایشی کولر آبی تولید کنندگان توانسته‌اند محصولاتی بسیار با کیفیت و در مواردی حتی بهتر از برندهای خارجی را روانه بازار کنند. برندهای خارجی نیز توانسته‌اند با ارائه محصولات پرتابل و خاص جای خود را در میان بازار کولر آبی باز کنند.

انتخاب میان کولر آبی ایرانی یا خارجی می‌تواند یک چالش برای شما خریداران عزیز باشد. هر کدام از برندها چه خارجی و چه ایرانی دارای مزایا و معایب خود هستند. ساختار متفاوت، استفاده از قطعات و مواد اولیه تولید همگی از جمله فاکتورهایی هستند که در زمان خرید یک کولر آبی مطلوب می‌بایست به آن توجه داشته باشید. همچنین ظرفیت کولر، میزان مصرف انرژی آن، نوع پوشال، توان بازدهی، و حتی رنگ بکار رفته در محصول می‌توانند در انتخاب بهترین کولر آبی برای شما نقش داشته باشند.

کولر آبی از جمله پرمصرف‌ترین وسایل سرمایشی در ایران است که مشخصاً در مناطق کم رطوبت مورد استفاده قرار می‌گیرد. برندهای ایرانی به لطف سال‌ها تجربه در زمینه طراحی و ساخت کولر آبی توانسته‌اند تنوع بالایی از محصولات را با توجه به نیاز بازار به سبد محصولات خود اضافه نمایند. در حال حاضر شما می‌توانید طیف وسیعی از کولرها از نظر ساختار و توان و حتی رنگ را در برندهای مختلف به مقایسه گذاشته و انتخابی مطلوب از میان آنها داشته باشید.

در وب‌سایت نارنجی می‌توانید با توجه به نوع کولر، برند سازنده، قیمت و… محصولات موجود را فیلتر کرده و نسبت به خرید کالای مورد نظر خود اقدام نمایید. همچنین کارشناسان ما در نارنجی آماده هستند که به پرسش‌های شما در رابطه با خرید بهترین کولر آبی پاسخ دهند.

خرید کولر آبی

خرید کولر آبی

مشخصات کولر آبی با کیفیت

همان‌طور که اشاره کردیم خرید یک کولر آبی مطلوب با توجه به نوع استفاده شما می‌تواند متفاوت از یک فرد دیگر باشد. این در حالی است که بعضی از موارد همچون کیفیت موتور و حتی پمپ آب آن می‌تواند نشانگر کیفیت ساخت کلی کولر آبی باشد. قطعاً تست تمامی قطعات کولر به صورت جداگانه برای همه امکان پذیر نیست. شما با توجه به قطعاتی همچون موتور، کیفیت پوشال و البته پمپ آب می‌توانید با درصد خطای بسیار پایینی درباره کیفیت کلی کولر تصمیم بگیرید.

اگر در کولر مورد نظر خود برندهای پمپ آبی همچون پمپ آب ابارا، پمپ آب پنتاکس، پمپ آب الکتروژن یا پمپ آب شیمجه را دیدید می‌توانید مطمئن باشید که با یک محصول با کیفیت مواجه هستید. در این میان تفاوتی ندارد که پمپ استفاده شده از نوع پمپ کف کش باشد یا نمونه‌های دیگر، آنچه اهمیت دارد توجه تولید کننده نسبت به استفاده از  قطعات با کیفیت در کولر است.

سخن پایانی و نکات مهم

کولر آبی با توجه به مصرف بالای برق و البته آب؛ انتخاب مطلوبی برای مناطقی است که مشکل کمبود آب نداشته و دارای آب و هوایی خشک هستند. اگر در محل زندگی خود رطوبت بالایی را تجربه می‌کنید انتخاب کولر آبی می‌تواند مشکل شرجی بودن هوا را تشدید کرده و این موضوع خود میزان اثر گذاری خنک کنندگی کولر آبی شما را کاهش خواهد داد. این موضوع خصوصاً در استان‌های جنوبی و شمالی باعث می‌شود تا خرید کولر آبی برای این استان‌ها انتخاب مطلوبی نباشد.

اگر محیطی که کولر در آن قرار می‌گیرد به طور مداوم در معرض شرایط جوی همچون آفتاب می‌باشد، بهتر است که از کولرهای با بدنه‌ای با ضخامت بالا استفاده نمایید. این کولرها درصد خرابی کمتری نسبت به مدل‌های سبک خواهند داشت.

تناسب متراژ با راندمان کولر نیز از جمله مواردی است که می‌بایست توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید. خرید یک کولر کوچک بدون توجه به متراژ شاید از نظر اقتصادی در نگاه اول مناسب باشد اما این در حالی است که شما برای خنک کردن محیط در طول روز مدت بیشتری کولر را روشن گذاشته و حتی از حالت دور تند استفاده خواهید کرد. این موضوع خود سبب خرابی کولر شده و هزینه‌های تعمیر را بر دوش شما خواهد گذاشت.

استفاده از کولرهای سلولزی و حتی ارتقای پوشال‌های قدیمی کولر به نوع سلولزی می‌تواند یکی دیگر از نکاتی باشد که در زمان خرید بهترین کولر آبی می‌بایست به آن توجه ویژه داشته باشید. پوشال سلولزی با جذب آب یکنواخت مصرف آب کولر شما را کاهش و میزان خنک کنندگی آن را افزایش خواهد داد.

مهم‌ترین نکته پس از خرید یک کولر آبی نگهداری از آن است. در فصل زمستان کولر آبی شما نیاز دارد تا سرویس شود. این موضوع برای این است که در زمان دوباره استفاده کردن از آن در فصول گرم با مشکل مواجه نشوید. پاک کردن رسوبات معدنی، تمیزی سینی کف، تخلیه آب به جهت جلوگیری از یخ زدن از جمله کارهایی هستند که برای نگهداری از کولر خود می‌بایست انجام دهید.